FlagShip

Firma KJM Soft wdraża rozwiązania na terminalowej płaszczyźnie FlagShip, pracującej pod systemem operacyjnym Linux. Programy pracujące na tej płaszczyźnie sieciowej charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością pracy. Niezawodność pracy na płaszczyźnie FlagShip jest porównywalna z niezawodnością pracy, jaką oferują programy typu klient-serwer – programy ze zdecydowanie wyższego pułapu cenowego oraz wymagające znacznie wyższych kosztów obsługi.

Podczas pracy na terminalowej płaszczyźnie FlagShip nie występuje przenoszenie danych pomiędzy komputerami. Całe przetwarzanie wykonywane jest na serwerze. Stąd konfiguracja ta jest odporna na uszkodzenia baz wynikające z pracy sieciowej.

Nasze programy na płaszczyźnie FlagShip umożliwiają również zdalną pracę za pośrednictwem internetu. Praca zdalna – w odróżnieniu od konfiguracji klient-serwer, nie wymaga również specjalnego serwera do synchronizacji pracy, co zdecydowanie zmniejsza koszty sprzętowe i oprogramowania systemowego. Uruchomienie pracy zdalnej odbywa się przy pomocy programu Putty.

Putty to bezpłatny program będący implementacją klienta usług Telnet, SSH i Rlogin, działający pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz Unix/Linux. Oparty jest na licencji Open Source. PuTTY emuluje terminal tekstowy łączący się z serwerem za pomocą szyfrowanego protokołu SSH. Program ma niewielkie wymagania odnośnie szerokości pasma podczas pracy zdalnej, co również wpływa na koszty eksploatacji.

System operacyjny Linux jest systemem typu open source, i nie wymaga opłat licencyjnych. Wszystko to powoduje, że koszt uruchomienia instalacji jest wielokrotnie niższy niż przy innych rozwiązaniach zapewniających podobną niezawodność.

Wszyscy nasi klienci, którzy się na to zdecydowali, bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat tej technologii podkreślając, że poniesione z tego tytułu koszty zwróciły się wielokrotnie poprzez zapewnienie sprawniejszej pracy firmy.